Americký skauting sa vo všeobecnosti viac zakladá na plnení odboriek a výziev ,pri čom náš slovenský je skôr o zážitkových akciách a vzdelávaní. Americká oddanosť splniť každý jeden bod odborky nám však môže byť inšpiráciou -dôkazom je aj 17-ročný Orlí skaut Patrick Barnsley zo San Diega, ktorý vo svojom pomerne nízkom veku získal všetkých 135 odboriek vytvorených Boy Scouts of America.

UTI1720614_r620x349

 

Podľa jeho slov sa súťaživým už narodil. Odborky plnil rad za radom popri hraniu na saxofóne v  školskej kapele, vystúpeniam v školských muzikáloch, wrestlingu v školskom reprezentačnom tíme a cez letá pomáhal na skautských táboroch.

„Každú sekundu, ktorú som mal, som na niečom pracoval a nikdy som nespal.Mám rád dosahovanie výsledkov, a to znamená pre mňa oveľa viac ako sedenie a hranie Farmville.“

Špeciálne je hrdý na svoju 42. odborku v jadrovej vede, najdrahšie ho vyšlo raftovanie, turistika a certifikát v potápaní, na ktoré musel minúť okolo 800 eur z toho, čo zarobil počas letnej práce na skautskom tábore (Američania majú špeciálne tábory, kam chodia skauti za účelom plnenia odboriek).

Ak budeš mať nabudúce pocit, že popri škole a iných aktivitách sa nestíhaš venovať tomu, čo ťa na skautingu baví, tu máš inšpiráciu a živú ukážku, že sa to naozaj dá. Len treba chcieť a dokážeš všetko 🙂

 Zdroj