Skautské hnutie nestarne aj napriek svojim viac ako 100 rokom. Vzniklo v Anglicku, no dnes funguje vo všetkých krajinách sveta okrem niekoľkých neslobodných diktatúr. Stále láka nových a nových mladých ľudí, ktorí sa pripájajú pre zaujímavý program. Dospelí sa zasa dobre cítia v mladom prostredí, kde môžu byť užitoční a pomáhať pri hodnotnej výchove mladých ľudí.

 

Určite ste si už položili základnú otázku: Čo je to skauting? Keďže poučky nie sú zrovna tým najlepším prostriedkom na vysvetľovanie, pokúsime sa podať vám pohľad na skauting očami našich členov –  vlastnými slovami vĺčaťa, skautky a rovera na základe skúseností, zážitkov, pocitov. Nech vám sami vysvetlia, o čo ide. Určite tak lepšie pochopíte!

 

Skauting pre mňa znamená veľmi veľa,nielenže som vďaka nemu spoznala mnoho úžasných ľudí, ale naučila sa aj niečo, čo by som bez skautingu nevedela. Skauting je proste dokonalý v tom, že na spomienky sa NIKDY nezabudne, vždy tu budú. Ďalšie sú skúsenosti a veľa ďalších super vecí… No a ako ma skauting zmenil? Myslím si, že mi skauting pomohol lepšie zvládnuť nepredvídané situácie, vyjadriť svoj názor, cítim sa v skautingu byť vždy vypočutá.A taktiež tam mám veľa skvelých priateľov… A priatelia sú navždy! (Lenka, skautka z družiny Slamky)

 

 

Pre mňa je skauting ako miesto v mojom živote, kde vždy viem, že nájdem svojich kamarátov, zábavu a dobrodružstvo. V skautingu sa učenie užitočných vecí stalo pre mňa zábavou a príroda kamarátkou, s ktorou si viem poradiť keď na mňa nemá náladu. Skauting mi tiež otvoril nové možnosti, rozšíril obzory a naučil ma sebarealizácie, a to najmä v živote mimo skautingu Je to už taký môj zaužívaný životný štýl a ja ho zbožnujem. ( Nabu, rover z družiny Draci)

 

Čoho sa držíme a nepustíme:

Ideme si za svojím cieľom!

Cieľom SLSK je pomôcť mladým ľuďom dosiahnuť ich plný fyzický, intelektuálny, sociálny a duchovný rozvoj tak ako jednotlivcov, tak ako aj zodpovedných občanov a aktívnych členov miestnych, národných a medzinárodných spoločenstiev. (Stanovy SLSK).

mobile (1)rozklikni obrázok!

  • SKAUTING JE PRE VŠETKÝCH

Bez ohľadu na rasu, vyznanie, pohlavie či vek. Jedinou podmienkou pre vstup je chcieť napredovať, neustále na sebe pracovať, rozvíjať sa a žiť v skupine ľudí podobnej krvnej skupiny.

 

  • SKUTOČNÉ PRIATEĽSTVÁ 

Sme partia mladých so spoločnými záujmami. Ceníme si skutočné priateľstvo, navzájom si pomáhame, spolupracujeme, rešpektujeme sa a uznávame jeden druhého. Vieme, že sa na seba môžeme vždy spoľahnúť. Mnohí už teraz dospelí skauti sú najlepšími priateľmi, ktorými sa stali v detstve. Často sa označujeme ako jedna veľká svetová rodina.

 

  • NEVŠEDNÉ ZÁŽITKY A DOBRODRUŽSTVO 

Hľadáme viac ako ponúka bežný život. Každá skautská činnosť so sebou nesie kúsok poznania, dobrodružstva, zábavy, originality a kolektívneho ducha.Čím bláznivejší nápad na program, tým lepšie.

 

  • NEFORMÁLNE VZDELÁVANIE 

V skautingu vedie cesta k osobnému rastu cez hry s premysleným cieľom v mladšom veku a plnenie projektov a osobných výziev v staršom veku. Na pozadí hier a dobrodružstva si skauti osvojujú dôležité životné zručnosti a neustále napredujú.

 

  • SEBAREALIZÁCIA 

Skauting dáva šancu spoznať čo nás baví prostredníctvom širokého záberu programu, ktorý ponúka pre každú vekovú kategóriu. Dostávame jedinečnú príležitosť  prejaviť sa v čom sme dobrí a plnú podporu pri realizácií našich plánov.  Na začiatku skautskej cesty sme si položili otázku: kto som? Po pár prejdených kilometroch už nachádzame prvé odpovede.

 

  • PRIESTOR PRE OSOBNOSTI 

Skauting vychováva ľudí samostatných a zodpovedných, pripravených na život.

 

visual (14)rozklikni obrázok!

 

Môžeš byť skautom rok, desať rokov alebo aj celý život. Vždy máš istotu, že ešte nie si na konci svojej cesty napredovania. Treba kráčať ďalej!