Angelika či skôr Angie je Esom (aj doslova esom) 6.oddielu skautiek v „odbore“ radcovanie včielok od 7-10 rokov. Svojich 8 malých členiek zvláda na jednotku a nebojí sa posunúť svoje hranice robenia programu za tie družinové. Tentokrát sa chopila možnosti zorganizovať Skautský Valentín pre celú vlčiacku svorku za pomoci ďalších radkýň a vedúcich vlčiackeho oddielu Bieli Vlci. V ten deň zachránili lásku na Zemi!

Ako to celé bolo z Angelikinho pohľadu?

 

Valentínska sobota:
Na Valentína sme sa rozhodli, že spravíme akciu pre vĺčatá/včielky. V kalendári 14. február, deň zamilovaných a my v našej milovanej klubovni. Ako prvé sme zistili, že treba zachrániť ľudstvo, pretože sa posmievalo Valentínke, a tá im všetkú lásku sveta zobrala ako trest. Rozdelili sme sa do tímov a išlo sa na to: Čína, Japonsko, Turecko či Švédsko mali svojich vyvolených, aby zachránili lásku na svete. Turci mali tradičné turbany, Švédi úžasné a hlavne štýlové vikingské čapice, Japonci kimoná a Číňania čiapočky a samozrejme šikmé oči. Chceli svoje outfity ešte trochu obzvláštniť, a tak si dali plachty. Nahodili sme sa, a tak sme plnili úlohy: vyberanie jabĺk a mrkiev z vedra s vodou bola veru veľká sranda. Alebo také prenášanie hrozna bez toho, aby nám padlo, a aby sme čoby len raz stúpili na mínu… toto všetko so zavretými očami! Ďalej sme tu mali hľadanie rajčín a prenášanie popcornu slamkami. Za každú splnenú úlohu sme dostali ingredienciu, ktorá prispela na pokrm, ktorý by mal podľa našich inštrukcií udobriť Valentínku, pre istotu sme jej však ešte skladali básne.  Tak isto nemôžme zabudnúť na tajničku, ktorú keď sme vylúštili, tak nás čakala sladká odmena v podobe muffinu (ktoré robila Karkulka, ďakujemeeee).

Nakoniec sme tieto náročne úlohy zvládli so vztýčenou hlavou. Zachránili sme lásku pre ľudstvo a odišli s úsmevom na tvári, muffinmi v žalúdku a láskou v srdci.

DSC_0148 DSC_0153 DSC_0334 DSC_0385Celý fotoalbum si môžete pozrieť na našom rozrastajúcom sa  tografkou!

Ďakujeme 🙂