Predstavujeme sedmičku aktivít, ktoré určite neoľutuješ, ak ich zažiješ ešte počas týchto letných prázdnin! Sú jednoduché a pomerne rýchle na organizáciu, navyše pomôžu stmeliť družinu alebo oddiel a zažiť či (s)poznať niečo nové.

pict Klikni na obrázok

1.Outdoorové kino – záhrada je super miesto, ktoré vám ponúka súkromie, prírodné prostredie a hviezdy nad hlavami. Urobte si vlastné pohodlie s vankúšmi, spacákmi (na prípadné prespanie vonku a pre posilnenie skautskej atmosféry),pukancami,… a to najdôležitejšie – premietačka. Kino nemusí byť len o oddychových filmoch alebo komédiach, môžete spojiť príjemné s užitočným – na www.outdoorfilmy.sk sa dozviete čo-to o outdoorových športoch, na www.ekotopfilm.sk nájdete inšpirácie na environmentálne filmy.

2. Družinovka naboso – keď chcete dať programu trochu iný rozmer. Ako by vyzerala družinovka na lúke so (športovými)  aktivitami a  hrami, počas ktorej sú členovia po celú dobu bosí?

3. Twister s farbami – urobte si vlastnú hraciu plochu z bielej plachty a farieb. Na každý kruh treba extra porciu farby!

4. Denný výsadok – niečo ako výprava na slepo alebo light verzia nočného výsadku. Každý radca/starší člen zoberie jednu dvojicu na vzdialené miesto (od Bratislavy je na to ideálne Záhorie), kde ich nechá s popisom miesta, kam majú prísť. Zostávajú bez mapy a v určitej vzdialenosti od najbližšieho smerovníka alebo označeného chodníka. Trasa do cieľa by mala mať okolo 15km. Radcovia počkajú dvojice na finálnom mieste, kde ďalej prebieha spoločný program (reflexia, vyhodnotenie, opekačka, hocičo). Denný výsadok môže mať aj súťažnú formu o rýchlosť, alebo skôr duchovnú tematiku s aktivitami počas pochodu.

5. Dizajn vlastnej šatky – kto povedal, že musíš nosiť predpísané farby a štýly? Urob si vlastnú alebo do toho zapoj celú družinu. Ukážte spoločne svoju jedinečnosť.

6. Vodné hry – inými slovami aktívne trávenie času pri vode, kedy môžete naplno využiť nafukovačky na vodnú bojovku, zahrať si vodné ringo alebo len tak sa blázniť vo vode. Všetci oddielovo/družinovo! Na internete je kopec vodných hier, ktoré môžete využiť.

7. Duchovno v prírode – preneste duchovnú dimenziu skautingu na nezvyčajné miesto, pri západe/východe slnka (okrem hradu, ktorý býva často v programe na tábore). Nechaj sa inšpirovať krátkym článkom od nás: Ako zaradiť do programu duchovnú dimenziu skautingu.