Bratislavské skautské dni asi už ani nemusíme predstavovať. Každoročné trojdňové stretnutie skautov z Bratislavy a okolia opäť bude a opäť bude SUPER! Čiže si rezervujte víkend 6.-8. septembra! Vidíme sa na Kačíne!

 

Kedy a kde mám byť?

Na BSDčka sa vyberieme spolu, stretávame sa v piatok 6.9. o 14:55 (čiže o 15:00 tam už všetci budeme) pred DK Dúbravka. Odtiaľ sa vyberieme smer Kačín, autobus do Lamača nám ide o 15:16 zo zástavky Alexyho. Vrátime sa v nedeľu, okolo obeda opäť pred DK Dúbravka. Presný čas upresníme, bude to cca medzi 12:00 a 13:00.

 

Čo so sebou/na seba/kam hlavu uložím?

Predovšetkým myslite na to, že už tradične na BSDčkach je počasie veľmi premenlivé. Môže hodinu pršať a potom dve hodiny sa budeme piecť na slnku. Zbaľte sa rozumne (nie do igelitiek či do cestovných kufríkov), nezabudnite na teplé nepremokavé oblečenie, ale aj oblečenie do počasia o niečo teplejšieho. Samozrejmosťou je skautská rovnošata, skautská šatka, prípadne iné skautské tričko. Bude možnosť zakúpiť čaj a iné pochutiny v čajovni, preto si určite vezmite dostatočnú hotovosť. Aby ste hladom neumreli, tak aj dačo pod zub, ideálne nič, čo sa musí variť, keď že poľnú kuchyňu tam nebudeme mať ;). A teda aj spacák a karimatku (či si vezmete vankúš a plyšáka, to už je na vás). Ubytovanie je už tradične STANoidné, pravdepodobne budeme brať zborové huskáče, ak by sa niečo zmenilo, dáme vám vedieť.

 

Registračný poplatok na celý víkend je 5 euro so skautským preukazom a s platnou známkou na rok 2013 (bez preukazu 7 euro). Ak nemáte skautský preukaz, prípadne platnú známku na ňom, vezmite si so sebou aj malú fotku. Pokiaľ ste registrovaní na rok 2013 (čo aj ste), preukaz aj známku vám donesiem.

Ak si poviete, že sa bojíte ísť na celé tri dni na BSDčka, môžete nás prísť pozrieť len v sobotu, vtedy je registračný poplatok o niečo menší: 3 eurá so skautským preukazom a s platnou známkou na rok 2013 (bez preukazu 5 euro).

Nie sme žiadni barbari a preto nejazdíme na čierno – nezabudnite na električenku alebo 2x 15 minútový lístok.

 

Mimo civilizácie

Na Kačíne nie je telefónny signál, iba sem tam sa niekde objaví (napr. druhá lúka, tretia lavička od cesty). Preto nezabudnite upozorniť rodičov, že je možné, že sa vám nedovolajú.

 

Program a viac info o BSD 2013 sa dozviete tu: http://bsd.skauting.sk.

(Radím vám, aspoň na tú stránku nakuknite…)

 

A na záver už tradične kontakt:

Juraj Lizák – Kocúr 0907 103 046

Lucia Demková – Lucka  0911 977 917