Ak máš pocit, že tvoj diár má príliš veľa voľných dní, máme pre teba super správu. Už nebude!

Prinášame novinky zo skautského sveta o tom, čo môžeš v najbližšej dobe očakávať, na čo sa tešiť alebo netešiť, kam zobrať svoju družinu a možno rovno aj celý oddiel.

Deň so skautskou šatkou

skaut-satka-2014-2skaut-densosatkou-2skaut-densosatkou-2skaut-densosatkou-2

Obľúbená symbolická akcia tento rok ohlasuje už tretí ročník. 24.4.2015 si pripomenieme sviatok sv. Juraja tým najjednoduchším a zároveň najkrajším skautským spôsobom. Daj si šatku a ukáž, že si skaut!

Oslavy sv. Juraja sa konajú na celom Slovensku.  Okrem toho, že ich oslávite ako máte vo zvyku so svojou družinou, oddielom či zborom, začnite so svojimi oslavami hneď ráno. Pri obliekaní si dajte na seba skautskú šatku a noste ju po celý deň-na ulici, v škole, v zamestnaní, v kaviarni.

Tieto oslavy so šatkou sú na Slovensku príležitosťou ukázať verejnosti/známym/kamarátom/kolegom/rodine, že sme členmi organizácie, ktorá pre nás veľa znamená. Odpovedzme na všetky otázky z okolia o skautingu radi a s hrdosťou.

Zo všetkých otagovaných fotografií následne vytvoríme fotomozaiku, ktorú nájdete už v letných číslach skautských časopisov.

  •  Odfoť sa so skautskou šatkou kdekoľvek a kedykoľvek počas dňa.
  • Pridaj svoju fotku na sociálnu sieť, nahraj ju na Facebook či Twitter.
  • Fotku označ hashtagom  #DenSoSatkou  a sleduj ako fotky pribúdajú.

Minulý rok skauti počas stretnutia v Bratislave v tento deň dokonca vytvorili super video na „Happy“ od Pharrella Williamsa.

Ak chceš, TU si stiahni oficiálnu pozvánku od Slovenského skautingu.

Zdroje : Slovenský skauting Skaut

skaut-densosatkou-2

 

Futbalový turnaj 2015

skaut-pozvanka-fodbalovy-turnaj-2014-2skaut-pozvanka-fodbalovy-turnaj-2014-1

Od 18.-19.apríla 2015  sa uskutoční dvanásty ročník skautského futbalového turnaja, ktorý pravidelne organizuje 34.zbor Don Bosca. So svojím tímom môžeš aj tento rok poraziť viac ako 30 družstiev!

Turnaj je rozdelený na štyri kategórie:

  • Vĺčatá: 7-10 rokov vrátane
  • Skauti: 11- 14 rokov vrátane
  • Starší: 15+
  • Dievčatá

Pozor!  Zbor ktorý chce hrať v kategórii Starší, musí mať tím v kategórii Vĺčatá alebo Skauti.

Prihlasovanie prebieha do 12. apríla, svoj tím s minimálne piatimi členmi môžete prihlásiť TU prostredníctvom elektronického formulára. Účastnícky poplatok na družstvo je 10 eur (pitie,režijné náklady, ceny,…), platí sa pri registrácií v deň turnaja.

Akcia začína 18.apríla okolo 8:00 a končí 19.apríla okolo 15:00. Miesto je telocvična CZŠaG na Bachovej ulici v Bratislave.

Ak ťa ešte niečo zaujíma, pozri si oficiálnu stránku akcie.

Zdroj: Slovenský skauting

 

Skautské dni vo Výčapoch-Opatovciach

plagat26zbor_v05

Dátum: 19.-21.6.2015

26.zbor Cyrila-Metoda vás pozýva na celoslovenskú akciu pri príležitosti 25.výročia zboru. Čakajú vás športové aktivity, bohatý skautský program, táborák,oldies párty, zaujímaví hostia,slávnostná skautská omša (celebrovaná Monsom Cyrilom Vasilom-sekretárom Kongregácie pre východné cirkvi, jednoducho aktívny skaut pôsobiaci v Ríme) , výstup Šoka Tabačka alebo koncert Zuzany Smatanovej.

Spať sa bude v pripravených stanoch, strava na piatok je osobná, v sobotu a v nedeľu zabezpečená. Účastnícky poplatok je 5 eur. Ak chceš prihlásiť svoju družinu, povedz to svojmu oddielovému vodcovi. Registrácia totiž prebieha za celý zbor.

Všetko sa bližšie dozvieš na tejto stránke.

 

Skautská 55-tka

skautska55ka_2015_pozvanka

Na úvod ti možno schladíme hlavu keď ti povieme, že číslo 55 v názve akcie symbolizuje 55 kilometrov prejdených za jeden deň. Čo najrýchlejšie a po vlastných.

to (naozaj nezabudnuteľnú) príležitosť máš možnosť využiť 23.mája 2015. Štartuje sa v Bratislave na hlavnej železničnej stanici pod schodami Žabotovej ulice od 6:00-7:00. Trasa vedie cez Malé Karpaty:  hlavná stanica-Kamzík-Pekná cesta-Stánisko-Kozí chrbát-Pezinská Baba-Čermák-Vysoká-Kuchyňa/Zochova chata.

Pozri, čo hovorí Pozvánka.

 

Nech toho nie je naraz priveľa, najbližšie sa môžeš tešiť na informácie o Družine roka, blížiacom sa Intercampe, českej lesnej škole a Music.Travel.Čajovnica 2015.

 

Aj dneska aspoň jeden dobrý skutok!

Pokračovanie nabudúce.