Písal sa rok 1990.

Pre niekoho úplne bežný, pre nás však takmer posvätný. Podľa tajomného Štvorlístka sa toho roku v apríli zrodil prvý oddiel a v júni sa prvýkrát objavil názov Biele delfíny.

25 rokov

Oslavy krásneho 25.výročia odštartuje stretnutie pamätníkov od úplného počiatku nášho zboru. Za toto obdobie sa od základov zmenilo fungovanie aj celé osadenstvo, naši „starí“majú nepochybne v tento deň veľa doháňať. Staré fotky, spoločné zážitky, opätovné zjednotenie bývalých radcov so svojimi družinami. Veľa spomienok opráši aj zborová kronika.

K stretnutiu odplávaných no v srdci stále delfínov sa vyjadrila naša najstaršia členka Karkulka:

 

Ahoj pamätnici 🙂

Prezerali sme starú kroniku a zistili sme, že prvý zápis v kronike o založení oddielu bol 18.4.1990 a názov Biele delfíny bol použitý prvýkrát 8.6.1990,kde to všetkým oznámil tajomný Štvorlístok. Preto by sme Vás radi pozvali na spomínacie stretnutie na toto krásne obdobie. Radi by sme to urobili v klubovni vo Fortune v nedeľu 26.4.2015 v popoludňajších hodinách – od cca 15,00 do kedy sa nám bude chcieť 🙂 Máme nejaké archívne fotky, aj fotky z terajšieho obdobia, ktoré si môžeme popozerať cez dataprojektor. Ale radi uvítame aj vaše staré fotky, ktoré donesiete. Prosím vás, pokiaľ viete kontakty na úplne prvé členky alebo hocikoho z dávnejšieho obdobia,tak im prepošlite túto správu. Mám kontakty len na pár z vás,preto dúfam,že sa táto správa rozšíri aj iným Bielym delfínom. Ak vám nevyhovuje termín, tak potom to už vidím len dakedy v októbri 🙁 lebo už máme strašne veľa iných akcií. Nejaké koláčiky na čaj o piatej , alebo iné občerstvenie potešia naše aj vaše brušká. Ak chcete,tak si doveďte vaše rodinky.
Veľmi sa budeme tešiť, ak si nájdete čas a prídete zaspomínať na dávne časy a veríme že aj vy sa potešíte vzájomnému stretnutiu.
Za súčasné vedenie Bielych delfínov sa na vás a vaše informácie o ďalších pamätníčkach či pamätníkoch teší
      Karkulka
( 0904 871 557 )