Zoznam veľkých akcií na najbližšie obdobie viedol k zaujímavému záveru. Až na Bratislavské skautské dni boli zvyšné akcie určené pre roverov! Ak chceš rásť a posunúť sa niekam ďalej v skautingu, neváhaj a vyber si tú pravú akciu pre teba (alebo aj viac), či už ťa baví duchovná dimenzia skautingu, zaujímaš sa o globálne vzdelávanie alebo chceš zažiť pravé skautské dobrodružstvo.

1. Sympózium

Sympózium nás už dostalo! A dostane aj teba, keď uvidíš o čom to je a čo ťa čaká.

skaut-pozvanka-sympozium-2015

Prednáškové a inšpiratívne bloky (rečníkov a ich témy si pozri na sympoziovskej stránke), aktivity, hry, priestor na diskusie, socializáciu a nekonečné rozhovory nielen o skautingu. Na stránke sme objavili aj Kaviareň, kopec workshopov a freestyle zónu. Témy sa ani nedajú zhrnúť, to musíš proste vidieť na www.sympozium.skauting.sk.

„Otvorené všetkým, ktorých zaujíma skauting, ktorí sú v ňom aktívni na rôznej úrovni, ktorí sa chcú naučiť a dozvedieť niečo nové. Otvorené všetkým vodcom, činovníkom, absolventom LRŠ a VLŠ, členom rád, alebo len tak – členom.“

Kedy?  09.-11.10.2015

Kde? Dolná Tížina

Za koľko? 15 eur do 31.8., potom už 18 eur do 30.9., namieste až 27 eur. Šup šup!

 

2. Roverská hviezdica

Putovať a prežiť, spojiť sa a zažiť! Stránka o akcii z neznámych príčin nenájdená, skús napísať email.

skaut-pozvanka-roverskahviezdica2015

 

3. Kurz ODV

Venuje sa duchovnej dimenzii, koná sa v Česku a skladá sa zo štyroch víkendov. Cieľom je hlavne podporiť, rozvíjať a motivovať osobný duchovný rozvoj skautov prostredníctvom aktivít. Na jednotlivých víkendoch sa témy sústreďujú na seba ,  ľudí,  svet a Boha. Bližšie informácie si určite pozri na plagáte a stránke.

pozvanka4kurz2015-17-page-001rozklikni si

http://skauting.sk/skauti/aktuality/4kurz-odv

 

4. Rozhľadňa

Pomôže ti rozšíriť si obzory o globálnych témach ako Fair trade, miléniové rozvojové ciele, environmentálna migrácia, xenofóbia, dobré vládnutie a mnohé iné. Prebieha to formou workshopov, interaktívnych aktivít a diskusií, všetko na Ústredí SLSK.

medium-pozvanka-rozhladna-2015

Kedy? 18.-20.9.2015

Kde? Ústredie predsa!

Kto? 18+, ktorí majú záujem zaviesť do svojich družinoviek a oddielov trošku globálnosti

http://skauting.sk/skauti/akcie/skautske-podujatia/rozhladna