skaut-satka-2014-2skaut-densosatkou-2skaut-densosatkou-2skaut-densosatkou-2

Obľúbená symbolická akcia tento rok ohlasuje už tretí ročník. 24.4.2015 si pripomenieme sviatok sv. Juraja tým najjednoduchším a zároveň najkrajším skautským spôsobom. Daj si šatku a ukáž, že si skaut!

Oslavy sv. Juraja sa konajú na celom Slovensku.  Okrem toho, že ich oslávite ako máte vo zvyku so svojou družinou, oddielom či zborom, začni so svojimi oslavami hneď ráno. Pri obliekaní si daj na seba skautskú šatku a nos ju po celý deň-na ulici, v škole, v zamestnaní, v kaviarni. Nezabudni sa prísť ukázať o 16:00 na Hviezdoslavovo námestie, pozri si predtým Facebook event.

Tieto oslavy so šatkou sú na Slovensku príležitosťou ukázať verejnosti/známym/kamarátom/kolegom/rodine, že sme členmi organizácie, ktorá pre nás veľa znamená. Odpovedzme na všetky otázky z okolia o skautingu radi a s hrdosťou.

Zo všetkých otagovaných fotografií následne vytvoríme fotomozaiku, ktorú nájdeš už v letných číslach skautských časopisov.

  •  Odfoť sa so skautskou šatkou kdekoľvek a kedykoľvek počas dňa.
  • Pridaj svoju fotku na sociálnu sieť, nahraj ju na Facebook či Twitter.
  • Fotku označ hashtagom  #DenSoSatkou  a sleduj ako fotky pribúdajú.

Minulý rok skauti počas stretnutia v Bratislave v tento deň dokonca vytvorili super video na “Happy” od Pharrella Williamsa.

Ak chceš, TU si stiahni oficiálnu pozvánku od Slovenského skautingu.

Zdroje : Slovenský skauting Skaut